Znajdź nas na Facebooku

Karnawał na Wyspach Kanaryjskich (Santa Cruz de La Palma, marzec 2019)

Karnawał w Santa Cruz de La Palma jest troszeczkę inny niż te które do tej pory widzieliśmy. Jest to bowiem impreza, której najważniejszą częścią jest festyn w trakcie którefo uczestnicy ubierają się na biało, zakładają słomkowe kapelusze i nawzajem obsypują się pudrem. Brzmi dziwnie? A na pewno intrygująco..
Pochodzenie imprezy sięga XIX wieku, kiedy to do miasta powraca wielu bardzo bogatych emigrantów z Ameryki. Większość z nich przybuwa z Kuby, co mocno widać obecnie na ulicach miasta. Wracają okropnie bogaci, przypływają statkami pełnymi jedzenia, tytoniu, alkoholu i różnego rodzaju sprzętów. Jeden z takich statków pozostawia w porcie źle zapakowany ładunek z którego powolutku wysypuje się mąka. Nie umknęło to uwadze bawiącym się dookoła ludzi i szybko zaczynają obsypywać się białym proszkiem. Podobno tak to się zaczęło.
Przez lata fiesta Los Indianos w Santa Cruz de La Palma. ta się zmieniała, ewoluowała. Nie wystarczało bawiącym się, już tylko obsypywanie białym talkiem. W latach 70-tych dodano jeszcze jeden element - parodię dawnych emigrantów. Zaczęto przejaskrawiać ich sposób ubioru, rozmowy i podejścia do innych.
Obecnie na ulicach miasta dominuje kubańska muzyka, kubańskie potrawy, kubański tytoń i oczywiście kubański rum!

 

Powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 497 10 57
pn - pt 8:00 - 16:00

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

Napisz do nas

Zapytanie o czarter

Skorzystaj z formularza zapytania
Kursy motorowodne
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW
Księgarnia Morska - mapy, locje, przewodniki żeglarskie
Klub żeglarski Halny