Znajdź nas na Facebooku

Maj 2007 (Hiszpania)

Hiszpania przywitała nas pięknym słońcem i zupełnym brakiem wiatru :) Po przeczekaniu ciszy ruszyliśmy w stronę Balearów i to od razu na największą wyspę archipelagu - Majorkę.

Zaskoczyła nas ona bardzo zróżnicowanym krajobrazem - niziny w środkowej części (Es Pla) po "alpejskie" góry w Serra de Tramuntana. Nie można tutaj nie wspomnieć o niewielkich zatokach w których można odkryć piękne plaże. Po dwóch dniach ruszyliśmy w dalszą drogę, celem naszym stała się Ibiza. Nie znajdzie się tutaj wielkich miast i aglomeracji jak na Majorce, czuć tutaj wiejski charakter wyspy. Gaje oliwne otaczające stare, kamienne domostwa...... oraz drugie oblicze wyspy. Gwarne kluby nocne, dyskoteki i bary (pozostałości po hippisowskiej kulturze lat 60). Należy tutaj wspomnieć, że Ibiaza w dziewięćdziesiątych poprzedniego stulecia została wpisana do Księgi Rekordów Guinessa, jako najbardziej rozrywkowe miejsce na świecie :)

Następnym naszym celem była Formentera, najmniejsza i najspokojniejsza z zamieszkanych wysp Balearów. Moim zdaniem jest tutaj najwspanialsza plaża jaką można zobaczyć.

Zdjęcia jak zwykle są wybrane od naszych załóg: Oli, Radka, Tomka, Petera i moje :)

Kasia

 

Powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 497 10 57
pn - pt 8:00 - 16:00

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

Napisz do nas

Zapytanie o czarter

Skorzystaj z formularza zapytania
Kursy motorowodne
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW
Księgarnia Morska - mapy, locje, przewodniki żeglarskie
Klub żeglarski Halny