Znajdź nas na Facebooku

Żeglarskie środy w Rogatej zaprasza Charter.pl - spotkanie kapitanem Krystianem Szypka opowiadającym o regatach samotników OSTAR 2013 (Bielsko-Biała 2013)

Dziękujemy Krystianowi za przybycie i opowiedzenie nam o swoich przygotowaniach do regat, jak i przybliżenia historii i idei regat samotników OSTAR. Miło było się spotkać w gronie znajomym i i wysłuchać barwnych opowieści kapitana. Mamy nadzieję, że po powrocie z regat znajdzie dla nas chwilkę czasu aby opowiedzieć jak było :) Co się nam udało dowiedzieć, postarma się wam w skrócie przedstawić.

Regaty OSTAR (Original Single Handed Transatlantic Race) to najstarsze transatlantyckie regaty samotników. Autorem i pomysłodawcą Regat OSTAR był Herbert "Blondie" Hasler (1956 r), odbywają się co 4 lata. Jachty startujące w regatach mają długość od 27 do 60 stóp. Trasa regat prowadzi z Plymouth (Wielka Brytania) do Newport, Rhode Island (USA). Regaty organizowane pod szyldem elitarnego Royal Western Yacht Club i wspierane przez brytyjskie czasopismo Observer. Pierwsza edycja regat odbyła się w 1960r. Dystans do pokonania w regatach OSTAR, w zależności od wybranej trasy, liczy około 3 000 mil morskich, czyli ok. 5 500 km.

 

Powrót

Skontaktuj się z nami

Zadzwoń do nas

33 497 10 57
pn - pt 8:00 - 16:00

Godziny otwarcia

poniedziałek - piątek
8:00 - 16:00

Napisz do nas

Zapytanie o czarter

Skorzystaj z formularza zapytania
Kursy motorowodne
ISSA - Federacja Szkół Żeglarskich
STCW
Księgarnia Morska - mapy, locje, przewodniki żeglarskie
Klub żeglarski Halny